Kategori: Sample Data-Articles
Yayınlanma: 25 May 2012 Gösterim: 2869
Yazdır

Sitemizin Öyküsü:

* Sitemizin oluşum fikri, H.Levent POLAT ve Ferit ÇANDIR'ın, İ.Caner GENÇ'i 25 .02 .2007 tarihinde yapılan Haydarlı Deve Güreşine davet etmesiyle başladı.

* 17 kişilik bir gurup öğretmen arkadaş ile araba tutularak Haydarlı Deve Güreşine gidildi. Vedat ÖZTÜRK'ün kendi çabalarıyla kurduğu özel bir sitesinin olduğu öğrenildi. 

* Bu geleneğimizle ilgili sanal ortamda büyük bir eksikliğin olduğu, sistematik bilgilerin olmadığı ve araştırmaların yetersiz olduğu gözlemlendi. Bu nedenle sitemizle ilgili İ.Caner GENÇ tarafından, Vedat ÖZTÜRK'e ve H.Levent POLAT'a bir jest olarak, iki ay kadar bir ön çalışma gerçekleştirildi. Sitenin alt yapısı, Site menüleri, konu başlıkları İ.Caner GENÇ ve  Mehmet ARABACI ile birlikte hazırlandı. Site internet ortamında çalışır hale getirildi. Sitenin varlığı sürpriz olarak arkadaşlara açıklandı. Site ismi Mikro Bilgi İşlem Ltd. Şti nde H.Levent POLAT ile o an Şirkette bulunan Hukuk Hakimi Şafak bey  ve Şirket Müdürü  Mehmet Arabacı'nın katkılarıyla birlikte kararlaştırıldı.

* Sitemiz yaklaşık 2 hafta deneme sürecinde çalıştırıldı. Bu arada site yönetimi olarak bizler site bilgi girişlerinin % 60 ‘ını tamamladık.

Kuruluş aşamasında ;

* Site gerisi çalışmalar, site ana başlıkları, konuları  İ.Caner GENÇ ve Mehmet ARABACI tarafından,

* Deveci arkadaşlarla iletişim, sitenin tanıtımı Vedat ÖZTÜRK tarafından,

* Deve kayıtları H.Levent POLAT tarafından,

* Çeviriler, konuyla ilgili yabancı kaynaklar İ.Caner GENÇ tarafından,

* Banner, Bağarası Deve Güreşinde güreş bekleyen develerin fotoğrafından İ.Caner GENÇ tarafından,

* Fotoğraflar; İ.Caner GENÇ, Vedat ÖZTÜRK ve sitemize destek veren arkadaşlar tarafından,

tamamlandı.

Kuruluş Aşamasından Sonra ;

* Tüm çalışmalar; araştırmalar, iletişim, fotoğraflar, videolar, sitede yer alacak konular Site Yönetimi tarafından toplantı yapılarak gerçekleştirilmektedir.

* Bilgiler yöre temsilcileri aracılığıyla güncel tutulmaya çalışılmaktadır.

* Devecilik konusunda araştırmalar Site Yönetimindeki arkadaşlar tarafından yapılmaktadır.

 

*Sitemiz 01.07.2012 tarihinde tamamen yenilenmiştir. Forum bölümü 2011-2012 yılı Sitemize Destek veren arkadaşların katkılarıyla değiştirilmiştir. Yeni Sitenin tasarımı İ.Caner Genç tarafından yapılmıştır.

FORUM

far3